Koszt inwestycji wyniósł ponad 2,3 mln zł.

Nowe okna, drzwi, balustrady, a przede wszystkim docieplone ściany – w Szkole Podstawowej nr 10 w Brzezince dobiegają końca prace termomodernizacyjne. Zimą dzieci będą się uczyć w ocieplonej już placówce – remont ma być zakończony do 15 października.

Realizowany w lutym przetarg na wykonanie remontu wygrała firma „DAN-POL” z Tychów. W ramach termomodernizacji szkoły zaplanowano przede wszystkim prace związane z dociepleniem ścian i dachów, a także montaż nowych drzwi, okien i balustrad. Wymienione ma zostać także centralne ogrzewanie.

– Remonty budynku przyczyni się nie tylko do pozytywnych efektów wizualnych związanych z odnowieniem elewacji, ale przede wszystkim do ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza na terenie miasta, jak również znacznie obniży koszty związane z ogrzewaniem – informuje magistrat.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 2,3 mln zł. Kwotę pokryto m.in. ze środków pozyskanych z Unii na termomodernizację ośmiu miejskich obiektów. Na ten cel do kasy miasta wpłynęło w tym roku 8 milionów. Środki rozdysponowano na termomodernizację przedszkoli numer 1, 15 i 16, szkół numer 5, 10, CKZiU w Wesołej, a także brzezińskiej filii MOK oraz budynku przy Reja 18a. Łączna wartość projektów to 12,8 mln z czego 7,9 mln to wartość otrzymanego dofinansowania.