We wrześniu nie tylko uczniowie muszą powrócić do swoich obowiązków. Po letnim odpoczynku do pracy w samorządzie wracają także mysłowiccy radni. Dokładnie na 1 września zaplanowano pierwszą po wakacjach sesję zwyczajną.
Obrady rozpoczną się w Sali sesyjnej o godzinie 14:00. Ich audiowizualną relację będzie można na żywo śledzić za pośrednictwem naszego portalu.
Pierwszym punktem w planie obrad będzie sprawozdanie ze stopnia zaawansowania prac nad pozyskiwaniem środków zewnętrznych wraz z ich planem na lata 2014 – 2020. Jego celem jest zaprezentowanie efektów pracy mysłowickich urzędników. Następnie radni zdecydują o przystąpieniu Mysłowic do realizacji projektu pn. „Akcelerator e-Administracji”. Umowy partnerskiej pomiędzy gminami: Mysłowice, Kozy, Porąbka (gminy z województwa śląskiego); Jabłonna, Wysokie, Niedrzwica Duża (gminy z województwa lubelskiego); Wojnicz, Ryglice, Iwkowa (gminy z województwa małopolskiego) mają na celu rozwój jakości usług elektronicznej administracji.
Radni zdecydują także o zmianie terminu płatności za odpady komunalne. W grudniu mysłowiczanie mieliby na to czas do dnia 30 tego miesiąca, czyli o jeden dzień mniej w stosunku do pozostałych miesięcy w roku. Ma to ułatwić księgowanie i zarządzanie systemem, tak by uiszczona przez mysłowiczan opłata mogła zostać zaksięgowana jeszcze w konkretnym roku.
Następnie pochylą się nad uchwałą dot. określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości oraz uchwałą dot. określenia warunków i trybu składania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
Radni podejmą też decyzję, czy Mysłowice powinny zaprosić nieokreśloną imiennie rodzinę polskiego pochodzenia do osiedlenia się w naszym mieście. Repatriacja miałaby dotyczyć rodziny czteroosobowej. Podejmując taka deklarację, Mysłowice zapewniłyby takiej rodzinie mieszkanie oraz pomogły w znalezieniu pracy rodzicom.
To także radni zdecydują o przyjęciu regulaminu określającego warunki przyznawania nauczycielom dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektórych innych składników wynagrodzenia wynikających ze stosunku pracy oraz przystąpieniu Mysłowic do realizacji projektu „Żyć sprawniej” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.