Podczas ostatniej sesji Rada Miasta pozytywnie przyjęła projekt uchwały wnoszonej przez prezydenta miasta w sprawie utworzenia Gminnej Rady Seniorów. Dzięki intencji w ciągu dwóch miesięcy w Mysłowicach zacznie działać nowy organ doradczy, którego będą tworzyć seniorzy.
Czym będzie Gminna rada Seniorów, jak będzie działać i jakie będą jej cele wyjaśnia Wojciech Król, dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta.
– O tym kto będzie tworzył Gminną Radę Seniorów określi zespół, który będzie opracowywał statut. Mamy nadzieję, że rada zostanie utworzona w ciągu dwóch miesięcy. Tak de facto swoją pracę rozpocznie z z początkiem nowego roku – mówi Wojciech Król, Dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta.
{mp4remote}/images/itvm/2014/08/radaseniorow.mp4{/mp4remote}















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











