W czwartek (1.09) odbyło się długo wyczekiwane przez kierowców otwarcie nowego ronda na Obrzeżnej Zachodniej, co znacznie upłynniło ruch na tej ulicy. Choć drogowcy udostępnili już rondo, dopiero jutro, w piątek 2.09. oddane do użytku zostaną zjazdy na Kraków i Katowice od strony Morgów.
W czwartkowy poranek nastąpił odbiór prac drogowych na ulicy Obrzeżnej Zachodniej. Urzędnicy sprawdzili, czy zaplanowane prace zostały starannie wykonane, zgodnie z ich planem. Otwarcie nowych łącznic nastąpi natomiast w piątek 2.09.
Trwająca przez ostatnie miesiące inwestycja miała na celu rozbudowę węzła Mysłowice by zapewnić pełne skomunikowanie autostrady A-4 Katowice-Kraków z dwujezdniową drogą łączącą dzielnicę Brzezinka z centrum Mysłowic.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












