fot.pixabay

Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym zatytułowanym “Nasza Niepodległa”. Ta inicjatywa to jeden z elementów projektu pn. „Jest taki kraj… Niepodległy”, który zapewnił bibliotece zwycięstwo w konkursie „Na 100 Niepodległa”, ogłoszonym przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego.

“Nasza Niepodległa” to konkurs skierowany do nastolatków, uczniów klas od VI do VIII. Dla najlepszych uczestników przewidziano 3 nagrody główne oraz wyróżnienia.

By wziąć udział w konkursie należy wykonać plakat w formacie A3 związany z tematem brzmiącym “Nasza Niepodległa”. Praca może być stworzona dowolną techniką plastyczną, uczestników ogranicza jedynie ich fantazja. Na odwrocie plakatu musi znaleźć się metryczka zawierająca imię i nazwisko, wiek oraz nazwę i numer szkoły autora.

Plakat, wraz z pisemnym zgłoszeniem i oświadczeniem rodzica dostępnym na stronie biblioteki, można przesłać tradycyjną pocztą lub dostarczyć osobiście na adres biblioteki przy ul. Strumieńskiego. Ostateczny termin nadsyłania prac to 6 listopada.