Wejściówki w cenie 60 złotych będzie można nabyć w kasie Mysłowickiego Ośrodka Kultury./fot.youtube

Mietek Szcześniak końcem sierpnia rozpoczął trasę koncertową zatytułowaną “Most do Nieba”. Na liście miast, które odwiedzi, znalazły się także Mysłowice. Koncertom tym towarzyszy zbiórka na budowę i utrzymanie pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie. By wesprzeć tę inicjatywę Fundacji Aniołów Miłosierdzia, muzyk zadedykował jej także utwór “Święty Gapa”, który pochodzi z jego ostatniego albumu “Nierówni”.

Trasa koncertowa przebiega przez takie miasta jak Łódź, Poznań czy Warszawa. 23 września Szcześniak przyjedzie natomiast do Mysłowic, by wystąpić na scenie podczas wydarzenia z cyklu “ALEPPOmagamy”. Razem z muzykiem zagra także legendarny, brazylijski gitarzysta Paulinho Garcia.

Ten koncert, którego początek zaplanowano na godzinę 19:00, będzie wydarzeniem biletowanym. Wejściówki w cenie 60 złotych będzie można nabyć w kasie Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Publiczność usłyszy m.in. piosenki Johna Lennona, Steaviego Wondera i Erika Claptona. Prawdopodobnie w MOK-u zabrzmi też nowa piosenka Szcześniaka.

– Nie spotkałem dotąd polskiej piosenki, która byłaby dedykowana ludziom nieprzebojowym, niebystrym, nieszybkim, nieśmiałym, niewinnym. Znalazłem tę opowieść w tytule wiersza ‘Święty gapa’ księdza Jana Twardowskiego i postanowiłem, że stanie się refrenem mojej piosenki – pisze Mietek Szcześniak o swoim utworze.

Wrześniowy cykl koncertów pod nazwą “Wieczory z muzyką. ALEPPOmagamy” to okazja by posłuchać różnorodnej muzyki – od klasycznych i jazzowych brzmień po utwory z repertuaru legend rocka i popu. Najważniejsze w tych wydarzeniach jest natomiast to, że przyjemne można połączyć z pożytecznym. Dochody z koncertów wspomogą Franciszkanów w budowie ośrodka dla rodzin, które przed wojną uciekły z syryjskiego Aleppo. Szczegóły akcji znajdziecie tutaj: Zagrają dla rodzin z Aleppo. Mieczysław Szcześniak i Maciej Zakościelny wystąpią w Mysłowicach.