W rozegranym 9 września br. w Gliwicach, pierwszym turnieju wojewódzkim juniorów i juniorek sezonu 2018/2019 udział wzięło 59 zawodników oraz 32 zawodniczki. Siedmioro młodych tenisistów stołowych reprezentowało KS Mysław Mysłowice.
Pięcioro, wiekowo kadeci oraz młodzicy, pojechali na ten turniej po to żeby zbierać doświadczenie w konfrontacji ze starszymi i teoretycznie lepszymi zawodnikami. Natomiast dwoje mysłowiczan, wiekowo juniorzy, mieli inne cele i te cele zostały osiągnięte. W obydwóch finałach rozgrywanych w tym dniu uczestniczyli mysłowiccy zawodnicy.
W finale juniorów grał Oliwer Gwizdon, a w finale juniorek Ewa Filiczak. Ewa wygrała swój finał 3:1 i tym samym zdobyła pierwsze miejsce oraz awans do turnieju głównego Grand Prix Polski juniorek. Oliwer przegrał w finale, ale będąc z nr 5 przed zawodami zdobył drugie miejsce co jest też znakomitym wynikiem.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)
















