Od lat współpracuje z najbardziej znanymi artystami polskiej sceny muzycznej. Olek Świerkot razem z Dawidem Podsiadło zostali laureatami najważniejszej polskiej nagrody muzycznej.
W kategorii kompozytor roku zwycięzcami zostali Hania Rani oraz ex aequo Dawid Podsiadło i Olek Świerkot, którzy nagrodę otrzymali za muzykę napisaną do utworu „Pola” dla Muńka Staszczyka.
Pochodzący z Mysłowic Olek Świerkot jest gitarzystą, kompozytorem i producentem muzycznym. Związany zawodowo z takimi artystami, jak Dawid Podsiadło, Kaśka Sochacka, Kortez, Marcin Rozynek, Ania Dąbrowska, Pustki, Myslovitz. Jest także współtwórcą „Początku”, hymnu Męskiego Grania 2018, nagrodzonego dwoma Fryderykami 2019.
Więcej o Olku dowiecie się z naszego archiwalnego materiału: Z małego miasta wielkie sny. Mysłowiczanin gra w zespole Dawida Podsiadło.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













