fot.nadesł.

Europejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej nr 3 obchodzony był po raz czwarty, a po raz pierwszy janowska szkoła znalazła się w gronie laureatów. Miejsce w nagrodzonej „11-tce” cieszy, bo sportowych wydarzeń w całym kraju było sporo. Hasłem tegorocznej akcji było „Czas na aktywność, czas na “#BeAktiv”.

Pomysłów było dużo, niektóre zostaną wykorzystane w przyszłym roku. Co ciekawego działo się u nas? Codziennie coś innego. Były pokazy judo z Młodzieżowymi Mistrzyniami Świata, Alicją Gowarzewską i Dominiką Nowicką, które wraz z trenerem Ryszardem Dziewulskim przybliżały specyfikę swojej dyscypliny – informuje Anna Włosińska z SP nr 3

Zajęcia z uczniami prowadzili szczypiorniści, Jakub Mauer i Dawid Wilk oraz Dariusz Opatrzyk, trener badmintona oraz siatkarze GKS-u Katowice. O swojej przygodzie z lekkoatletyką opowiedział trener żeńskiej sztafety 4 x 400m, Aleksander Matusiński, z którym uczniowie mogli przeżyć jeszcze raz bieg po złoty medal ME jego Aniołków.

Młodzi hokeiści, Dominika i Hubert,  zaprezentowali sprzęt niezbędny do treningów i gry. Podczas aktywnych przerw przy muzyce można było wyginać śmiało ciało, pograć w tenisa stołowego, poskakać w klasy. Był mecz Matki – Córki w siatkówkę (górą tym razem były Matki) oraz zajęcia dla Seniorów.

Podczas lekcji wychowania fizycznego uczniowie rozgrywali mecze międzyklasowe w grach zespołowych. Zwieńczeniem ETS był Bieg dla Niepodległej, w którym stu uczniów przebiegło sto okrążeń, trzymając w rękach flagi.

12 października w Warszawie odbędzie się Gala podsumowująca tegoroczną edycję Europejskiego Tygodnia Sportu, na którą przedstawiciele Trójki zostali zaproszeni.