Pod koniec zeszłego roku mysłowickie stowarzyszenie Skarbek obchodziło jubileusz 25-lecia działalności. Materiał filmowy ”Ważne jest tylko to, co się zrobiło”, dokumentujący historię działalności tego stowarzyszenia przygotowali muzealnicy z Muzeum Miasta Mysłowice. Od środy (3 sierpnia) film można oglądać w serwisie Youtube.
O powstaniu i dziejach „Skarbka” opowiada Olga Szwemin, długoletnia Prezeska Stowarzyszenia. Setki zdjęć przypominają ludzi, okoliczności, warunki i emocje.
Stowarzyszenie od ponad 25 lat wspiera osoby niepełnosprawne. Aktywnie działa na rzecz stworzenia możliwości szerokiego udziału osób niepełnosprawnych we wszystkich aspektach życia społecznego, kulturalnego czy sportowo-turystycznego.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











