W związku z przypadającą na ten rok setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległość, w całym kraju trwają huczne uroczystości i wydarzenia upamiętniające odrodzenie naszego państwa. Społeczność Zespołu Szkół Sportowych odzyskanie niepodległości postanowiła uczcić sztafetą „100 km na 100-lecie odzyskania niepodległości”.
Sztafeta została zorganizowana na stadionie Kociny. W czwartek 11 października – na miesiąc przed Świętem Niepodległości – uczniowie, nauczyciele i trenerzy zebrali się na stadionie, by z uśmiechami na twarzach, zgodnie ze sportowym duchem szkoły, cieszyć się z tego, że dziś mogą z dumą nosić Biało-Czerwone barwy.
Dystans 100 kilometrów wokół stadionu pokonało 17 sztafet. Na Kocinie świętowali nie tylko uczestnicy sztafety, ale także spore grono kibiców, które żywiołowo dopingowało wszystkich biegaczy.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)






































