W przedszkolu nr 19 w Dziećkowicach otwarto trzeci oddział przedszkolny wraz z nową salą. Oficjalna uroczystość odbyła się w placówce 25 października.
Trzeci oddział przedszkolny umożliwił zwiększenie się ilości w jednostce do 68 dzieci. A remont nowej sali poprawił ich komfort nauki i zabawy.
– Dostosowanie pomieszczenia w przedszkolu o nowy oddział był możliwy dzięki wsparciu finansowemu dotychczasowej Rady Dzielnicy Dziećkowice oraz Urzędu Miasta Mysłowice – wyjaśnia Justyna Makowicka-Rygiel, dyrektorka Przedszkola nr 19 w Mysłowicach.
Nowy oddział funkcjonuje od 1 września br., ale oficjalne otwarcie wraz z akademią odbył się w piątek 25 października. Podczas uroczystości swoje talenty zaprezentowali najmłodsi podopieczni, przygotowane przy wsparciu swoich nauczycieli i dyrekcji.
W wydarzeniu wziął udział Zastępca Prezydenta Mateusz Targoś oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Sonia Wójcik.
fot. UM Mysłowice















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)

























