W miniony czwartek świętomarciński pochód po raz pierwszy przemaszerował przez Morgi. Teraz do swojego tradycyjnego święta lampionów szykują się Dziećkowice.
Na święto lampionów z okazji Dnia św. Marcina jak zwykle zaprasza Mysłowicki Ośrodek Kultury wraz z Radą Dzielnicy Dziećkowice. W sobotę 19 listopada o godz. 17:00 uczestnicy zabawy wyposażeni w kolorowe lampiony spotkają się w parku przy OSP Dziećkowice, skąd wyruszą rozświetlonym korowodem pod przewodnictwem św. Marcina na koniu do MOK-u przy ul. Długiej. Tam czeka ich inscenizacja legendy o św. Marcinie przy ognisku, spektakl teatru ognia w wykonaniu grupy artystycznej OKB oraz poczęstunek rogalami świętomarcińskimi.
Wstęp na wydarzenie jest wolny.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)









