fot.mat.org

Spotkanie literacko – plastyczne z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania pod hasłem „Szkolne spotkanie z Gangiem Słodziaków” było owocem współpracy miejskiej biblioteki z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Mysłowicach. W przedsięwzięciu uczestniczyła grupa przedszkolna „Dinusie” oraz uczniowie klas pierwszego etapu edukacyjnego, czyli klas pierwszych, drugich i trzecich.

Dzieci oczywiście przyniosły ze sobą pluszowe Słodziaki, oferowane w sieci sklepów Biedronka w programie lojalnościowym. Na spotkanie zaproszono panią Annę Żmudę – bibliotekarkę z Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mysłowicach oraz uczennice klasy VIII: Emilię, Nadię i Oliwię. Program spotkania obejmował zajęcia czytelnicze w oparciu o książkę Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na Leśnej Polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, którą czytali z podziałem na role zaproszeni goście. Nie zabrakło wyboru najfajniejszego Słodziaka – w głosowaniu zdecydowanie wygrał Lis Lucek.

Głośnemu czytaniu towarzyszyła wspólna zabawa z elementami naśladownictwa: „Tędy biegła szara myszka” oraz „Tam za lasem, tam za górką”, w której dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. Podsumowaniem zajęć czytelniczych był mini konkurs wiedzy o wysłuchanym tekście. Ostatnią częścią spotkania było natomiast ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Mój ulubiony Słodziak”. Za piękne prace plastyczne nagrodzonych zostało 6 uczniów: Oktawian i Julia z klasy trzeciej, Kamila z klasy drugiej oraz Paulina, Natalia i Kamila z klasy pierwszej.