fot.arch.itvm.pl

Popularny na całym świecie sposób poznawania nowych miejsc przywędrował do Mysłowic. Już w najbliższą sobotę w naszym mieście odbędzie się pierwszy Free Walking Tour – spacer ulicami Mysłowic z przewodnikiem. Choć tego typu spacery organizowane są głównie z myślą o turystach, do udziału w wydarzeniu pomysłodawca zaprasza wszystkich zainteresowanych, a przede wszystkim młodych mysłowiczan chcących lepiej poznać miasto i sprawdzić swój język angielski.

Pierwszy Free Walking Tour odbędzie się już w najbliższą sobotę 10 listopada. Wystartuje o godz. 10:30 ze schodów mysłowickiego dworca PKP, skąd, mijając Przewiązkę, zwiedzający udadzą się na Promenadę, następnie zawrócą i powędruj w dół ulicą Powstańców w kierunku Placu Wolności, a na końcu wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej przejdą na mysłowicki Rynek.

fot. Thomas Riley ELT

Pomysłodawcą wydarzenia, a zarazem przewodnikiem, jest Thomas Riley, który zorganizował także pierwsze Free Walking Toury w Katowicach: w centrum i w Nikiszowcu.

Kilka miesięcy temu zorganizowałem pierwszy Free Walking Tour of Katowice. Do tej pory, w trzech tego typu wydarzeniach, wzięło udział około 40 osób z najróżniejszych zakątków Świata, od Brazylii po Wietnam czy Malezję. Chciałem jednak zrobić coś dla społeczności miasta, w którym mieszkam z rodziną już od ponad 7 lat. – mówi mysłowiczanin Thomas Riley

W Mysłowicach FWT można potraktować jako okazję do poćwiczenia swoich umiejętności językowych, a ci, którzy o mieście wiedza mało, dodatkowo będą mieli szansę tę wiedzę uzupełnić.

Spacer przez Mysłowice potrwa ok. 45 minut. Udział we Free Walking Tourach na całym świecie jest bezpłatny, ale w dobrym zwyczaju jest podarowanie datku na rzecz organizatorów za ich wysiłek i poświęcony czas. W tym przypadku jednak Thomas zapewnia, że wycieczka jest zupełnie darmowa. Organizator nie zamierza zbierać “napiwków”, jak ma to miejsce przy okazji podobnych wycieczek w większych miastach.

Zobacz wydarzenie na Facebooku: free walking tour of Mysłowice