Listopadowy Muzealny Czwartek będzie poświęcony historii kolejnictwa. Podczas spotkania kolejarz z Brzęczkowic Tomasz Bajer otworzy wystawę swoich zbiorów kolekcjonerskich pt. „Koleją przez lata”.
Tomasz Bajer to nie tylko pracownik kolei, ale również pasjonat historii transportu kolejowego. Dzięki jego wieloletniemu zaangażowaniu i zbieraniu artefaktów związanych z tą branżą, odwiedzający będą mogli przenieść się w przeszłość i zrozumieć rozwój kolejnictwa na przestrzeni dekad. Na wystawie zaprezentowane zostaną unikalne eksponaty: mundury i czapki kolejarskie z okresu międzywojennego aż po współczesność, stare tablice kierunkowe oraz liczne fotografie dokumentujące historię polskich kolei. Wystawę uzupełnią różne gadżety i akcesoria, które kiedyś towarzyszyły pracownikom kolei oraz pasażerom.
Wystawa „Koleją przez lata” będzie dostępna do zwiedzania w Muzeum Miasta Mysłowice do końca roku, co daje wszystkim miłośnikom historii i kolejnictwa szansę, by bliżej poznać niezwykłe dziedzictwo tej gałęzi transportu. Za to udział w listopadowym „Muzealnym Czwartku” będzie doskonałą okazją, aby spotkać się z Tomaszem Bajerem, który nie tylko opowie o swojej pasji, ale również podzieli się historiami, jakie skrywają jego eksponaty.
188. spotkanie z cyklu „Muzealny czwartek” odbędzie się w Muzeum Miasta Mysłowice 14 listopada o godz. 18:00. Wstęp wolny.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











