Już po raz 90  mysłowiccy hodowcy z Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych prezentują ptasie piękności. Wystawa, jaką można podziwiać przez cały weekend, zlokalizowana jest w Mysłowickim Ośrodku Kultury, w odnowionej Sali Małych Form.

Wystawa jest wspaniałą okazją nie tylko ku temu, by pokazać dzieciom różnorodność i urok hodowanych z pasją zwierzątek. Przy okazji jubileuszowej, 90-tej wystawy, dla dzieci zorganizowano konkurs plastyczny. Wzięli w nim udział mali artyści z przedszkoli i szkół podstawowych. Medale, puchary, dyplomy oraz słodkie upominki wręczyli prezydent Edward Lasok oraz prezes koła Edward Gąsiorowski.

Także dla dorosłych niemałą przyjemnością jest przecież bliskie obcowanie z ciekawymi gatunkami. Na ekspozycji pojawiło się łącznie kilkaset ptaków; między innymi kanarki, papugi faliste i nierozłączki, barabanty oraz rozele królewskie.

Podczas otwarcia wystawy puchar za 45 lat działalności w związku otrzymał Jan Zając – wielki pasjonat i doświadczony hodowca.

Wystawa trwa od piątku do niedzieli 9 – 11 listopada. Wstęp na nią jest bezpłatny. Wystawę można podziwiać w pomieszczeniach MOKu, wejście od ulicy Strumieńskiego.

Godziny otwarcia w sobotę: 9:00-19:00

Godziny otwarcia w niedzielę: 9:00 – 16:00