fot.arch.org.

Wszyscy aktywni mieszkańcy, instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe z województwa śląskiego do 18 listopada mają szansę na zgłoszenie pomysłów na inicjatywy społeczne w swoim regionie. Na ich realizację mogą zdobyć granty o łącznej sumie 1 125 000 złotych.

fot. arch. MOK
Dzięki głosom mysłowiczan inicjatywa “Klub dla dzieci i rodziców »100 Pociech«” zdobyła drugie miejsce w ramach programu Tesco “Decydujesz, pomagamy”.

 

Program Tesco „Decydujesz, pomagamy” wspiera lokalne społeczności w realizacji projektów na rzecz ich bliskiego otoczenia. Podczas poprzedniej edycji konkursu, która miała miejsce jeszcze w tym roku,  dofinansowanie otrzymał Mysłowicki Ośrodek Kultury. Mysłowicki projekt otrzymał drugą z kolei liczbę głosów klientów sklepów sieci Tesco, dzięki czemu otrzyma 3 tysiące złotych, które zostały przekazane na wyposażenie i ubogacenie Klubu 100 Pociech.

 

 

Na potrzeby programu podzieliliśmy Polskę na 125 mikroregionów. W każdym z nich występują potrzeby społeczne, dlatego już po raz piąty wychodzimy im naprzeciw. Dzięki „Decydujesz, pomagamy” dostrzegamy różnorodne potrzeby Polaków i z całych sił staramy się ich wesprzeć – to niesamowite jak wiele pomysłów na lokalne działania mają mieszkańcy naszego kraju. Cieszymy się, że stanowimy dla nich realną pomoc. – mówi Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, partnera merytorycznego programu.

Zaangażowani w życie lokalne mieszkańcy mogą do 18 listopada 2018 roku zgłaszać swój pomysł społeczny w ramach V edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W każdym
z mikroregionów grantami w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych zostaną narodzone najciekawsze inicjatywy. Wnioski można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.tesco.pl/pomagamy.

Mieszkańcy, dzięki otrzymanym grantom, mogą wprowadzić znaczące zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. Tematyka zgłaszanych projektów jest dowolna, może dotyczyć zarówno edukacji, promocji zdrowia, jak działań na rzecz środowiska czy niemarnowania żywności.

Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów, Komisja Granowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. W praktyce każda organizacja, która dojdzie do etapu głosowania, zwycięży, jednak to liczba głosów, oddanych przez klientów Tesco, przesądzi o wartości grantu.

Dotychczas Tesco, wraz z Fundacją Tesco wsparło 815 lokalnych inicjatyw, przekazując ponad 3 mln złotych organizacjom społecznym.