Mieszkańcy Brzezinki wspomogli bezdomnych. Jeszcze przed nastaniem pierwszych mrozów, mysłowickie koło Związku Górnośląskiego z Brzezinki zorganizowało zbiórkę ciepłej odzieży, kocy oraz środków czystości dla osób bezdomnych, które zimą schronienia szukają w mysłowickiej noclegowni. Apel o pomoc spotkał się ze wspaniałą reakcją mieszkańców – darów było tak wiele, że by zawieźć je na ulicę Strażacką, konieczna była pomoc strażników miejskich.

Dary były zbierane w siedzibie Związku Górnośląskiego. Mieszkańcy przynieśli tam paczki i skrzynki podarunków; ciepłe koce, pościel, ręczniki, buty, zimowe ubrania, środki czystości.

– O potrzebach bezdomnych dowiedziałam się podczas spotkania z dyrektor mysłowickiego MOPS-u. Chciałabym bardzo podziękować wszystkim darczyńcom za przekazane dary dla osób, które nie mają swojego domu. Wszystkie przedmioty były świetnej jakości  – mówi Teresa Bialucha, prezes Koła Brzezinka Związku Górnośląskiego

Podarunków było tak dużo, że potrzebna była pomoc strażników miejskich, którzy załadowali, przetransportowali i zanieśli do noclegowni wszystkie podarunki.

Była to już kolejna zbiórka na rzecz osób bezdomnych zorganizowana przez członków Związku Górnośląskiego z Mysłowic. Już dwukrotnie w tym roku, w trakcie poprzedniej zimy, organizowane były takie zbiórki.

Przy ulicy Strażackiej w Mysłowicach mieści się noclegownia dla mężczyzn. Jako że mieszkańcy Brzezinki przekazali też wiele ciepłych rzeczy dla kobiet i dzieci, cześć paczek trafiła do Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Podziękowania za pomoc złożyła dyrektor MOPS.

– Wasza pomoc jest dla nas bardzo cenna, szczególnie w okresie zimowym gdy zwiększa się ilość osób objętych naszym wsparciem. Serdecznie dziękujemy za pamięć i udzieloną pomoc wszystkim zaangażowanym mieszkańcom naszego miasta – mówi Sylwia Komraus, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mysłowicach