fot.itvm.pl

3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W Mysłowicach konferencja oraz spotkanie seniorów i osób z niepełnosprawnością odbyło się 30 listopada w siedzibie MOK w Brzezince.

Zorganizował i prowadził je Krzysztof Marciniak, pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych. Święto, jak przypomniał pełnomocnik, po raz pierwszy obchodzono w 1992 r., ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych.

O sprawach związanych z niepełnosprawnością mówili przedstawiciele ZUS z Chorzowa, lekarze orzecznicy o niepełnosprawności. Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele działających w mieście stowarzyszeń i kół, które na co dzień wspomagają seniorów i niepełnosprawnych, dyrektorzy szkoły specjalnej i MOPS oraz radni.

Życzenia z okazji Dnia osób Niepełnosprawnych złożył prezydent Dariusz Wojtowicz, które w jego imieniu przekazał zebranym dyrektor kancelarii Michał Woźniczko. Życzenia uczestnikom konferencji oraz wszystkim osobom niepełnosprawnym złożył także poseł Wojciech Król.

Na zakończenie dla uczestników był słodki poczęstunek i pokaz filmu fabularnego.