Dzieci z Przedszkola nr 8 zorganizowały Górniczą Biesiadę – ciekawy program artystyczny z okazji górniczego święta, Barbórki. Ich występom przyglądali się ich najbliżsi, górnicy oraz przedstawiciele mysłowickiego magistratu.
Dziewczynki z kwietnymi wiankami, a chłopcy w górniczych pióropuszach. Przedszkolaki swoje artystyczne zdolności zaprezentowały podczas uroczystej akademii.
Ich występy mocno wzruszyły nie tylko rodziców i dziadków, ale także górników, w tym emerytów górniczych, którzy przyglądali się występom. Goście nie tylko podziwiali talenty dzieci, ale także mogli wykazać się, jak dobrze znają śląski język.
Uroczystości zakończyły się głosowaniem – przedszkolaki już przygotowują się do Bożego Narodzenia i przygotowały piękne ozdoby świąteczne, które zostały ocenione przez gości. Uroczystości zakończyły się poczęstunkiem.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













