W środę wieczorem (18.12) 9 osób podtruło się tlenkiem węgla w kamienicy przy ul. Bytomskiej.
W związku z zadymieniem piwnicy w budynku, na miejsce została wezwana straż pożarna. Źródłem zadymienia było cofnięcie się dymu w przewodzie kominowym.
– Urządzenia pomiarowe wykazały w piwnicy 130 ppm stężenia tlenku węgla. Zaistniała konieczność sprawdzenia mieszkań w kamienicy pod kątem obecności czadu. W jednym z mieszkań stężenie było na tyle wysokie (100 ppm), że osoby w nim przebywające zostały przebadane przez ratowników medycznych z powodu podtrucia tlenkiem węgla. 9 osób, w tym 8 dzieci, zostało zabranych na dalsze badania do szpitala – poinformował mł. bryg. mgr Wojciech Chojnowski, oficer prasowy PSP Mysłowice.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












