W ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia „Planuję długie życie” Lux Med zaprasza na pierwsze w 2021 r. bezpłatne badania mammograficzne. W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach programu profilaktyki raka piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.
Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
Mobilna pracownia mammograficzna stanie w poniedziałek 18 stycznia w godz. od 10 do 17 przy urzędzie miasta, na pl. Wolności.
Styczeń 2021 r. jest miesiącem, w którym po raz pierwszy z badania w ramach programu profilaktyki raka piersi mogą skorzystać panie z rocznika 1971.
– Zachęcamy uprawnione panie, aby nie zwlekały z decyzją o realizacji badań. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100-procentową gwarancję powrotu do zdrowia – mówi Anna Niemirska z Lux Med-u. – Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii – dodaje.
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami Lux Med-u środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.
W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji pań są także środki do dezynfekcji rąk.
– Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji – zaznacza Niemirska.
Informacja prasowa