Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach organizuje wystawę prac uczestników zajęć plastycznych pod przewodnictwem Ryszarda Dereszyńskiego „Sztuka niejedno ma imię”. Jej wernisaż odbędzie się w poniedziałek 23 września o godzinie 17.
Wystawione prace to zarówno dzieła malarskie, jak i rysunkowe o różnej tematyce – od martwej natury i krajobrazu do interpretacji dzieł mistrzów malarstwa, takich jak Claude Monet czy Caspar David Friedrich. Gościnnie pojawią się prace absolwentów zajęć oraz samego opiekuna grupy. Wystawę, która potrwa do 2 października, będzie można zobaczyć w auli II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Mikołowskiej 3.
Tekst: Jakub Stachoń, uczestnik zajęć dziennikarskich w MDK















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












