Obejrzenie wystawy „Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz” było jednym z elementów programu resocjalizacyjnego w jakim uczestniczyli w ubiegłym tygodniu osadzeni z mysłowickiego Aresztu. Grupa 17 osadzonych brała udział w programie resocjalizacyjnym poruszającym tematykę przeciwdziałania agresji i przemocy, a także uwrażliwiania na krzywdę i cierpienie innych. Zajęcia zaplanowali i zrealizowali wychowawcy i psycholodzy tutejszego aresztu.
Poza udziałem w w wystawie oraz zajęciach psychoedukacyjnych – osadzeni mieli okazje obejrzeć film dokumentalny na temat kaźni w obozie Auschwitz oraz wysłuchać prelekcji pracownika Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau.
Trwająca od kilku lat współpraca z Muzeum odbywa się w ramach projektu edukacyjnego – „Auschwitz – edukacja obywatelska”.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


