Dzisiaj przy ulicy Chopina dwie osoby zatruły się tlenkiem węgla. Jedna z nich zmarła.
– Zgłoszenie otrzymaliśmy od osoby trzeciej z rodziny, która znalazła w mieszkaniu dwie nieprzytomne kobiety. Przy już częściowo wywietrzonym mieszkaniu urządzenia pomiarowe wykazały od 80 do 100 ppm stężenia tlenku węgla. Obecnie strażacy sprawdzają wszystkie mieszkania w pionie oraz w bloku obok – poinformował Grzegorz Siemko, dyżurny operacyjny Komendy Miejskiej PSP Mysłowice.
Jedna osoba została przewieziona helikopterem do szpitala. Natomiast druga kobieta, pomimo reanimacji, zmarła. Na miejscu interweniowało: straż pożarna, policja, ratownictwo medyczne oraz lotnicze pogotowie ratunkowe.



















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












