Mysłowiccy policjanci od piątkowego popołudnia do niedzielnego poranka prowadzili akcję pod kryptonimem "Andrzejki". Działania ukierunkowane były miedzy innymi na eliminację z ruchu nietrzeźwych użytkowników dróg. Efekty są niepokojące. Głównym celem tego przedsięwzięcia było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w miejscach publicznych. Mundurowi zwracali także szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
– Podczas tego weekendu na mysłowickich ulicach zatrzymano 3 kierujących na podwójnym gazie. Statystyki policyjne wskazują, że wzrost zagrożeń ze strony użytkowników dróg będących pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków nasila się w okresie różnego rodzaju spotkań towarzyskich związanych z popularnymi imieninami. Te liczby wskazują, że konieczne jest częstsze prowadzenie wzmożonych działań drogówki.- informuje asp. Paweł Szyja z mysłowickiej policji.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


