Urząd miasta wypłaci nauczycielom jednorazowe dodatki uzupełniające będące wyrównaniem ich średniej rocznej pensji. Obowiązek wypłaty dodatków określa Karta Nauczyciela. Samorządy muszą je wypłacić pedagogom, jeśli w ciągu roku na ich wynagrodzenia wydały mniej niż wynika to z tzw. średniego wynagrodzenia.
– Zgodnie z analizą wydatków poniesionych w 2013 roku na wynagrodzenia dla pedagogów, mysłowicki magistrat wypłaci nauczycielom średnio po 884, 31 zł dodatku, co w sumie daje blisko 200 tys zł – wylicza Kamila Szal, rzecznik urzędu miasta.
W ubiegłym roku o zbadanie przepisu Karty Nauczyciela wystąpiło pięć rad gmin: Chrzanów, Bochnia, Inowrocław, Stoszowice i Zator. Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepis zobowiązujący samorządy do wypłacania nauczycielom tzw. jednorazowych dodatków uzupełniających, jest zgodny z konstytucją.
Na wypłacenie dodatków gminy mają czas do końca stycznia.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


