Kreatywni uczniowie poszukiwani. Stwórzcie grę planszową, reportaż filmowy lub zdjęciowy dotyczący smogu, a powalczycie o nagrody w miejskim konkursie „Pozwól złapać oddech”.
Urząd Miasta Mysłowice ogłosił drugą edycję konkursu plastycznego „Pozwól złapać oddech”, który znów ma na na celu pogłębienie wiedzy młodzieży na temat proekologicznych postaw i zachowań, a w szczególności zainteresowanie ich zjawiskiem smogu oraz walką z niską emisją.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich oraz klas 6-8 szkół podstawowych. Ci pierwsi muszą przygotować reportaż filmowy lub zdjęciowy, dotyczący zjawiska smogu i ograniczenia niskiej emisji. Dla uczniów szkół podstawowych ten sam temat ma być inspiracją do stworzenia gry planszowej lub karcianej.
– Laureatom pierwszych trzech miejsc zostaną przyznane nagrody rzeczowe. Ich oficjalne wręczenie odbędzie się podczas konferencji dotyczącej niskiej emisji i zagrożeń z nią związanych, która odbędzie się 16 grudnia w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej – informuje Anna Górny, rzeczniczka prasowa urzędu miasta.
Termin zgłaszania prac upływa 5 grudnia. Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












