Na Dziećkowicach rodzi się nowa tradycja. Już drugi rok z rzędu ogród MOK-u przy ul. Długiej na jedną noc rozbłyśnie setkami świateł i przeistoczy się w obrazek z amerykańskiego filmu. Co czeka Was podczas „Świątecznej megamocy”?
– W ten magiczny wieczór będziecie mogli skorzystać z wielu świątecznych atrakcji, m.in. spotkać się ze św. Mikołajem czy wziąć udział w warsztatach plastycznych. Nie zabraknie również występów artystycznych przedszkolaków, uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5 oraz absolwentki placówki Kasi Piwowarczyk, a także chóru Milenium oraz zespołu Dziećkowiczanki – zapowiada Mysłowicki Ośrodek Kultury.
Świątecznej atmosfery dopełnią karuzele i świetlne instalacje. Wszystko to już w najbliższą sobotę 17 grudnia w godz. 16:00-21:00 w ogrodzie MOK-u przy ul. Długiej 70a. Wstęp wolny. Partnerem głównym wydarzenia jest Tauron Inwestycje.
Zobaczcie, jak było rok temu: Barbórkowe budzenie oraz świąteczne iluminacje na Dziećkowicach i rynku
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












