Jak informuje Urząd Miasta Mysłowice, zgodnie z decyzją Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z 20 stycznia nastąpi wzrost cen taryfowych za wodę i ścieki.
Skalkulowane stawki zakładają podwyżkę o 0,85 zł brutto za m3 wody (tj. niecałe 10%) oraz o 1,70 zł brutto za m3 odprowadzanych ścieków (tj. 15%) na okres kolejnych trzech lat.
– Najbardziej istotny wpływ na wzrost taryf mają podwyżki cen wody o blisko 32% z Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. (jedynego hurtowego sprzedawcy wody w regionie) oraz cen za odprowadzane ścieki o 20% z Sosnowieckich Wodociągów S.A. Ponadto wzrosły koszty energii elektrycznej, paliw oraz koszty finansowe (odsetkowe) – informuje mysłowicki magistrat.
Źródło: UM Mysłowice















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












