W Szkole Podstawowej nr 13 odbyły się Zaduszki Poetycko-Muzyczne, które zorganizowano 12 listopada.
– Wieczór wyciszenia, wspomnienia tych, którzy odeszli, znanych artystów, piosenki wybitnych polskich piosenkarzy oraz prozę, którą oczywiście będą prezentować nasi uczniowie – mówi Sabina Polak-Wollek, nauczycielka muzyki w SP13.
– Będę mówić wiersz pani Wiesławy Szymborskiej na temat śmierci właściciela i pozostawienia kota samego w domu – mówi Dajana.
– Tekst pana księdza Jana Twardowskiego, opuszczającym ten świat – mówi Igor.
– Śpiewać piosenki „Do kołyski” i „Nic nie może wiecznie trwać” – dodaje Ola.
– Mamy listopad, dzień, gdzie wszyscy gdzieś myślimy nad przemianiem, nad kruchością życia i chcielibyśmy też tak troszeczkę usiąść w zadumie, zrelaksować się, odprężyć, pomyśleć nad tym, jakie to życie jest kruche, i żeby to wspólnie razem przeżyć – mówi Sabina Polak-Wollek, nauczycielka muzyki w SP13.
Była to trzecia edycja wydarzenia, które w SP13 odbywa się cyklicznie co dwa lata.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












