Policjanci z Mysłowic przeprowadzili w piątek,17 kwietnia, działania „Bezpieczny Pieszy” z użyciem drona, ujawniając 51 wykroczeń kierowców wobec pieszych.
Akcja była ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zwiększenie świadomości zagrożeń. Mundurowi obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne. Dron z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pozwalał rejestrować wykroczenia z powietrza.
Wśród 51 ujawnionych naruszeń dominowało przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych – 29 przypadków. Policjanci odnotowali także 17 sytuacji wyprzedzania bezpośrednio przed przejściem.
Działania „Bezpieczny Pieszy” są prowadzone cyklicznie i koncentrują się na miejscach o największym natężeniu ruchu.





















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













