Tylko do 27 maja zbierane są zgłoszenia do konkursu plastycznego „Mysłowice moich marzeń”.
To okazja, by poprzez sztukę opowiedzieć o swoich pomysłach, marzeniach i wyobrażeniach związanych z Mysłowicami. Organizatorzy zachęcają dzieci do kreatywności i swobodnego spojrzenia na miasto. Kolorowe place zabaw, ekologiczne osiedla, niezwykłe budynki? To tylko kilka tematów do inspiracji. Teraz każdy przedszkolak oraz uczeń klas I-III szkół podstawowych ma szansę pokazać to w formie pracy plastycznej.
Konkurs został przygotowany we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Mysłowice, Mysłowickim Ośrodkiem Kultury oraz Młodzieżowym Domem Kultury. Rywalizacja będzie prowadzona w dwóch kategoriach wiekowych: dla przedszkolaków oraz dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.
Uczestnicy mogą wykonać prace w dowolnej technice plastycznej. Dopuszczone są rysunki, malarstwo, kolaże, wyklejanki, wydzieranki czy prace mieszane. Liczy się przede wszystkim pomysłowość i wyobraźnia.
Gotowe prace należy dostarczyć do 27 maja do Kancelarii Prezydenta Miasta Mysłowice przy ul. Powstańców 1.
Na autorów wybranych prac czekają nagrody rzeczowe. Laureaci pierwszych miejsc zostaną uhonorowani podczas uroczystego finału, 7 czerwca w Parku Zamkowym w Mysłowicach.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz oraz Młodzieżowa Rada Miasta Mysłowice.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













