W najbliższą sobotę, 30 maja, odbędzie się spotkanie poświęcone potrzebom osób głuchych i słabosłyszących. Wydarzenie zaplanowano na godz. 15:00 w siedzibie Fundacji Bajtel przy ul. Kołłątaja 8.
Spotkanie ma być przestrzenią do rozmów o codziennych wyzwaniach, dostępności oraz rozwiązaniach, które mogą poprawić komfort życia osób z wadą słuchu. Uczestnicy będą mogli wymienić się doświadczeniami i poruszyć tematy związane m.in. z funkcjonowaniem w przestrzeni publicznej, komunikacją oraz potrzebnymi udogodnieniami.
W programie przewidziano również dyskusje dotyczące praw osób głuchych i słabosłyszących, możliwości wsparcia, edukacji oraz sytuacji na rynku pracy. Organizatorzy chcą stworzyć atmosferę sprzyjającą otwartej rozmowie i wzajemnemu wsparciu.
Spotkanie będzie miało kameralny i integracyjny charakter. Przy kawie i poczęstunku uczestnicy będą mogli nie tylko podzielić się swoimi opiniami, ale także poznać osoby mierzące się z podobnymi doświadczeniami.
Wydarzenie jest otwarte dla osób głuchych, słabosłyszących oraz wszystkich zainteresowanych tematyką dostępności i integracji społecznej.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/reel/1937396256944348















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













