Weekend zapowiada się słonecznie, więc to świetna okazja, by spędzić czas na świeżym powietrzu i jednocześnie wesprzeć szczytny cel.

Już w tę sobotę na Wesołej odbędzie się „Piknik sąsiedzki”, na który zaproszeni są nie tylko mieszkańcy dzielnicy, ale wszyscy chętni do wspólnej zabawy i integracji.

Impreza potrwa od godziny 11:00 do 18:00 i odbędzie się w parku przy ul. Dzierżonia 2A. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, szczególnie dla najmłodszych. W programie znalazły się animacje, dmuchańce, bańki mydlane oraz warsztaty. Nie zabraknie również obowiązkowych przekąsek na plenerowym wydarzeniu, jak grill czy wata cukrowa. Będzie również specjalna strefa dla miłośników książek z bookcrossingiem i kącikiem czytelniczym.

Podczas wydarzenia prowadzona będzie także zbiórka na leczenie 4-letniego Bartusia Bańskiego, który choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a (DMD). Na miejscu pojawi się specjalne stoisko poświęcone chłopcu. Każdy uczestnik będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę do kosztownego leczenia i okazać wsparcie potrzebującemu dziecku i jego rodzinie.