Funkcjonariusze mysłowickiego aresztu ponownie zorganizowali akcję promowania postaw proekologicznych wśród osadzonych. Skazani uczestniczyli w programie resocjalizacyjno – edukacyjnym pt. „Uczyńmy świat zielonym”. W ramach oddziaływań, dokonywano segregacji odpadów oraz zadbano o tereny zielone znajdujące się na terenie aresztu.
Zajęcia edukacyjne prowadzone były przez młodszego wychowawcę oraz kierownika Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Mysłowicach.
Programu resocjalizacyjne dotykające problematyki dbałości o środowisko naturalne od kilku lat cyklicznie realizowane są w areszcie. Bieżąca edycja programu jest czwartą realizowaną w tym roku.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












