Mysłowiccy strażacy przeprowadzili ćwiczenia na terenie zakładu magazynowego grupy Żywiec. Miały one na celu sprawdzenie i poprawę umiejętności z zakresu ewakuacji osób oraz prowadzenia działań gaśniczych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.
– W ćwiczeniach wzięły udział zastępy z Państwowej Straży Pożarnej, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zakładowe straże. Ćwiczenia polegały na symulacji pożaru w hali magazynowej z dwoma osobami zaginionymi. Zgodnie z przepisami takie ćwiczenia powinny być przeprowadzane raz na dwa lata. – wyjaśnia st. kpt. Wojciech Chojnowski.
{mp4remote}/images/itvm/2014/10/zywiec-cwiczenia.mp4{/mp4remote}















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


