Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach odnotowała w ostatnim czasie gwałtowny wzrost zachorowań na grypę, ta rozprzestrzenia się coraz szybciej z tygodnia na tydzień. Sprawa jest na tyle poważna, że Szpital nr 2 wprowadził całkowity zakaz odwiedzin pacjentów hospitalizowanych.
Gwałtowny wzrost zachorowań rozpoczął się w połowie grudnia, a wirus systematycznie nabiera rozpędu. W związku z tą sytuacją, 27 stycznia dyrekcja szpitala podjęła decyzję o wprowadzeniu całkowitego zakazu odwiedzin, ta sytuacja potrwa aż do odwołania.
Grypa to choroba wywoływana przez wirusy namnażające się w komórkach nabłonkowych górnego i dolnego odcinka dróg oddechowych. Choroba przenosi się drogą kropelkową, przez kontakt bezpośredni z zakażoną osobą lub przez kontakt ze skażonymi powierzchniami i przedmiotami.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)










