W kościele Mariackim w Mysłowicach w sobotę 22 czerwca miejscowi członkowie Ruchu Autonomii Śląska ofiarowali mszę świętą w intencji czcicieli Matki Boskiej Mysłowickiej i o Boże Błogosławieństwo dla mieszkańców Górnego Śląska z okazji 1 150. rocznicy chrztu ziemi śląskiej. Z tej okazji kazanie zostało wygłoszone w języku śląskim. Zachęcamy do zobaczenia relacji, w której zostało ono uwiecznione.
{mp4remote}/images/itvm/2013/06/msza-slaska.mp4{/mp4remote}















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


