Końcem kwietnia w Kamieniu koło Rzeszowa odbył się XXVII Ogólnopolski Konkurs Gry na Harmonijkach Ustnych HaKam 2017. W konkursie udział wzięli także podopieczni Mysłowickiego Ośrodka Kultury, którzy z Podkarpacia wrócili z sukcesami na koncie.
Ponad 30 harmonijkarzy z całego kraju zaprezentowało przed jury swoje umiejętności. Repertuar zgłoszony przez uczestników był różnorodny – od muzyki klasycznej po znane współcześnie hity. Spośród trzydziestki wytypowano Złotą Dziesiątkę, w której znaleźli się Grzegorz Matuszek i Krzysztof Rubik, grający na harmonijkach chromatycznych.
Ich instruktorem prowadzącym jest Zygmunt Zgraja z mysłowickiego Tria Harmonijek Ustnych Con Brio. Zespół ten wystąpił także po laureatach, podczas koncertu galowego.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)




