W dniu 2.06 policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego podjęli interwencję w szpitalu nr 2 w Mysłowicach. Przebywał tam nietrzeźwym 57 – letni mieszkaniec Mysłowic. Mężczyzna gdy zauważył mundurowych zaczął im grozić.
-Mysłowiccy policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego w dniu 2 czerwca, zostali wezwani na interwencję do szpitala nr 2 przy ulicy Bytomskiej. Na izbie przyjęć przebywał mężczyzna, który w stosunku do personelu szpitala oraz interweniujących funkcjonariuszy był agresywny. Nietrzeźwemu udzielono pomocy medycznej, a następnie został doprowadzony do Izby Wytrzeźwień. Z przeprowadzonej kontroli wynikło, że mężczyzna w organizmie miał 2,90 promila alkoholu.- informuje asp. Dariusz Opatrzyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach
Mysłowiczanin chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, próbował wyegzekwować na funkcjonariuszach zaniechanie dalszych czynności, a następnie zaczął im grozić. W chwili obecnej sprawą napastliwego mężczyzny zajmie się prokurator, grożą mu nawet 3 lata więzienia.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



