„Bohater dwóch narodów” – tak brzmiał temat wykładu, poświęconego postaci Tadeusza Kościuszki, naczelnika powstania narodowego, który zorganizowano z okazji obchodów 200. rocznicy śmierci wybitnego wodza.
Prelekcję wygłosiła historyk Małgorzata Gwóźdź – Brzóska dla uczniów klasy I Gimnazjum nr 6 w Kosztowach. Młodzież poznała najważniejsze fakty z bogatego życiorysu Tadeusza Kościuszki, zwłaszcza te mówiące o jego działalności na rzecz walki o niepodległość Polski i Stanów Zjednoczonych. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali również ciekawostek dotyczących sfery prywatnej jego życia. W bibliotece wykonano także wystawkę dedykowaną tej wybitnej postaci historycznej.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












