Po spotkaniu w magistracie czas na rozmowy z mieszkańcami południowych dzielnic Mysłowic. W związku z planami poszerzenia działalności górniczej, jakie względem Dziećkowic i Kosztów mają Tauron Wydobycie oraz Zakład Górniczy Sobieski, przedstawiciele tych zakładów będą rozmawiać o ich zakresie z mysłowiczanami.
– Szanowni Państwo, 21 czerwca spotkałem się z zarządem spółki Tauron Wydobycie i dyrekcją Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie, który planuje poszerzyć eksploatację węgla kamiennego na terenie naszego miasta. Na tym spotkaniu ustaliliśmy terminy spotkań w dzielnicach, na które serdecznie zapraszam – informuje prezydent Edward Lasok
Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Dziećkowice odbędzie się 11 lipca o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 5, przy ul. Długiej 92; natomiast spotkanie z mieszkańcami Kosztów odbędzie się 12 lipca o godz. 17.00 w Gimnazjum nr 6 przy ul. Chromika 3.
https://vimeo.com/221257245















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)










