Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w minioną sobotę, 30 września na trasie S1. Wprost pod jadący tamtędy samochód wbiegły dziki stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla życia podróżujących.
Informacja o tym zdarzeniu napłynęła do Komendy PSP z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Do zdarzenia doszło na 552km trasie S1.
– Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano stojący na lewym pasie jezdni samochód osobowy Seat Leon po uderzeniu w dwa dziki, które zginęły na miejscu. Dziki znajdowały się na pasie zieleni rozdzielającym jezdnie – czytamy w komunikacie na stronie Komendy PSP
Seatem podróżowały dwie osoby – żadna z nich nie wymagała udzielenia pomocy medycznej. Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz zabezpieczeniu pasa jezdni do czasu odholowania samochodu przez pomoc drogową.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











