Już w sobotę 2 kwietnia, o godzinie 15:00 zostanie rozegrany mecz piłkarski o Mistrzostwo Ligi Okręgowej, a zarazem derby Mysłowic i mecz o ,,mistrzostwo” naszego miasta. Na boisku spotkają się zespoły Unii Kosztowy i Górnika 09 Mysłowice.
Ostatnia potyczka tych zespołów miała miejsce 22 września, wówczas po pasjonującym meczu w ćwierćfinale Pucharu Polski mysłowicka ,,zero-dziewiątka” wygrała w Kosztowach 2:1. Teraz Górnik 09 wyjdzie zatem na boisko w roli obrońcy tytułu ,,Mistrza Mysłowic”.
Jak twierdzą sportowcy, nie będzie to wrogie starcie lecz mecz przyjaźni. Oba kluby współpracują i wspierają się, kibicują też sobie wzajemnie. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Unii Kosztowy.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



