Policjanci z mysłowickiej i sosnowieckiej drogówki, patrolując trasę S1 na terenie Mysłowic, zatrzymali do kontroli kierującego, który mimo utraconych uprawnień zdecydował się wsiąść za kółko. 45-letni mężczyzna będzie teraz odpowiadał przed sądem za jazdę bez uprawnień.
We wtorek mundurowi mysłowickiej i sosnowieckiej drogówki, prowadzili kontrolę czasu pracy zawodowych kierowców. W Mysłowicach na trasie S1 zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Iveco.
– Podczas kontroli okazało się, że kierujący 45-letni mieszkaniec województwa opolskiego nie posiada uprawnień, gdyż zostały mu one cofnięte na podstawie decyzji administracyjnej. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia – informuje sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy mysłowickiej policji.
Policjanci przypominają:
Art. 180a k.k. – Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












