fot.arch.itvm

Strażacy z OSP Janów ogłosili zbiórkę na portalu zrzutka.pl aby zebrać środki na rozwój prowadzonej przez nich Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Strażacy chcą zebrać 10 x 998 złotych aby zakupić dzieciom strażackie stroje i sprzęt, nawiązać współpracę z innymi młodzieżowymi drużynami oraz zapewnić swoim podopiecznym udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych.

To właśnie w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, pod okiem doświadczonych strażaków, z pracą w straży pożarnej zapoznają się młode druhny i druhowie z Mysłowic. Uzbierana kwota 10 x 998 złotych ma pozwolić na rozszerzenie działalności drużyny. Za finansowe wsparcie strażacy podziękują – w zależności od przekazanej kwoty będą to podziękowania na Facebooku, dyplom, kalendarz strażacki, a nawet zaproszenie na indywidualne zwiedzanie remizy OSP Mysłowice Janów połączone z jazdą samochodem strażackim.

Nowe stroje

Strażacy z OSP Janów, która może poszczycić się liczącą już ponad sto lat działalnością, dokładnie obliczyli na co przeznaczyć uzyskane środki. Przede wszystkim chcą oni zakupić kompletny sprzęt zapewniający bezpieczne działanie młodych członków drużyny. Będą to m.in. mundury małych strażaków z odpowiednim odblaskowym oznakowaniem, obuwie, czapki, rękawiczki do ćwiczeń oraz wyposażona apteczka. Za zebrane środki chcą też zakupić węgiel do ogrzania sali podczas jesiennych zbiórek.

Zobacz czym zajmują się młodzi strażacy:

Współpraca i edukacja

W następnej kolejności strażacy chcą nawiązać współpracę z innymi, młodzieżowymi drużynami, placówkami oświaty i stowarzyszeniami pracującymi z młodzieżą. Jednym z efektów pracy w tej kategorii jest stworzenie materiałów edukacyjnych oraz przygotowanie MDP do przekazywania ich na spotkaniach i konkursach z młodzieżą.

Sport i rekreacja

Ostatnia część zebranych środków ma zostać przeznaczona na sport i rekreację młodych. Środki te zostaną przeznaczone m.in. na zakup sprzętu do ćwiczeń sportów pożarniczych, wyjazdy na zawody sportowe, nagrody dla młodzieży.

Aby wspomóc Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Mysłowic wejdź na stronę internetową zbiórki: Rozwój młodych strażaków z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Mysłowic

Strażacy z Janowa podkreślają, że zbiórka pieniędzy odbywa się jedynie w internecie. Nikt nie chodzi po domach mysłowiczan zachęcając do przekazywania pieniędzy na rzecz dzieci!