Od 2 do 9 grudnia w australijskim Bendigo rozgrywane są Mistrzostwa Świata juniorów w tenisie stołowym. W trzyosobowym składzie reprezentacji Biało-Czerwonych występuje Jan Zandecki – absolwent Szkoły Sportowej z Mysłowic, wychowanek Klubu Olimpijczyka (obecnie KS Mysław).
Jest to ogromny sukces, gdyż uzyskać kwalifikację na Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym można tylko dzięki rankingu światowemu. Tylko 100 najlepszych zawodników na świecie ma prawo gry na tym prestiżowym turnieju. W Bendigo 2 i 3 grudnia Polacy rozegrali mecze z trzema reprezentacjami odnosząc zwycięstwa z Brazylią oraz Argentyną i przegrywając z Rumunią. We wszystkich meczach brał udział Jan Zandecki, który wygrał jeden swój mecz i przegrał dwa.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













