Ponad 120-letnia kamienica w centrum Mysłowic ma przejść kapitalny remont. Mowa o budynku, który znajduje się przy ulicy Krakowskiej.
– Który jest częściowo aktualnie wykorzystywany na cele mieszkaniowe, ale oficyna była kiedyś wykorzystywana na cele gospodarcze, tam tę część chcielibyśmy zaadoptować na mieszkania, czyli stworzyć w tej części, możliwie jak największą liczbę mieszkań – mówi Małgorzata Książek-Grelewicz, dyrektor MZGK w Mysłowicach.
O powierzchni do 55 m kw. Ponadto budynek pochodzący z 1900 r. ma zostać podłączony do sieci ciepłowniczej, oraz ma posiadać instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Do tego mowa jest o pełnej termomodernizacji budynku wraz z wymiana pokrycia dachowego. Te i inne działania będą jednak możliwe dopiero gdy MZGK otrzyma projekt całej inwestycji.
– Projekt mamy otrzymać w lipcu. Oczywiście jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, bo też trzeba zaznaczyć, że prace są wykonywane na cześciowo zamieszkałym obiekcie, czyli mówimy tu o pewnej dostępności lokali, dla osób, które ten projekt sporządzają. Wystąpimy oczywiście na podstawie tej dokumentacji o pozwolenie na budowę – dodaje Małgorzata Książek-Grelewicz, dyrektor MZGK w Mysłowicach.
I wreszcie o dofinansowanie inwestycji, która wyniesie przynajmniej kilka milionów złotych. Jeśli po drodze nie będzie żadnych problemów, to remont powinien rozpocząć się w pierwszym kwartale roku 2027.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











